כניסה לגולשים רשומים

שם משתמש:
סיסמה:
 זכור אותי במחשב זה

שכחת סיסמה? לחץ כאן
עדיין לא נרשמת? לחץ להרשמה

חיפוש הודעות בפורום

מיין לפי:  

תזונת התינוק המומלצת מהלידה ועד גיל חצי שנה  המשך...

תזונת התינוק המומלצת מגיל חצי שנה ועד שנה  המשך...

לתינוק שלכם צומחות שיניים? הכתבה הזאת עבורכם  המשך...

עקומות גדילה: האם התינוק מתפתח כמו שצריך?  המשך...

כל מה שחשוב שתדעו על חיסונים  המשך...

התפתחות העובר: כל השלבים  המשך...

לא מצליחים להיכנס להריון? הכתבה הזו עבורכם  המשך...

איפה כדאי ללדת? המדריך לבתי היולדות בארץ  המשך...

15 טיפים שיעזרו לכם לחסוך בהוצאות המשפחתיות  המשך...

רשימת קניות מלאה לקראת לידת תאומים ושלישייה  המשך...

כיצד בוחרים כיסא בטיחות לתינוק?  המשך...

כל מה שרציתם/ן לדעת על בחירת עגלה לתינוק  המשך...

רשימת קניות מלאה לתינוק שבדרך  המשך...

החנויות הכי שוות לקניית בגדי תינוקות ופעוטות  המשך...

איפה הכי כדאי לקנות צעצועים לקטנים?  המשך...

מחשבונים

פורום טיפת חלב ברשת

גמילה מחיתול

מאת: enas1   ·   27/01/2013 09:02   ·   הוספת תגובה   ·   פורום טיפת חלב ברשת   ·   לעמוד הקודם

בוקר טוב,
בני בן שנתיים ושלושה חודשים, מעוניינת להתחיל בתהליך גמילה מחיתול,  איך אדע שהוא כן בשל לכך? וגם איך הוא לומד לגיד רוצה לעשות  פיפי? ניסיתי אתמול אבל היו הרבה פספוסים, אך לא שכחתי לתת לו שיבוחים על הנסיונות  וגם על ההצלחות,, הדגמתי לו דרך הדוב שלו שגם לבש תחתונים, וגם דרך סיפור

27/01/2013 09:02 גמילה מחיתול     ו    enas1     « הודעה נוכחית

בוקר טוב,
בני בן שנתיים ושלושה חודשים, מעוניינת להתחיל בתהליך גמילה מחיתול,  איך אדע שהוא כן בשל לכך? וגם איך הוא לומד לגיד רוצה לעשות  פיפי? ניסיתי אתמול אבל היו הרבה פספוסים, אך לא שכחתי לתת לו שיבוחים על הנסיונות  וגם על ההצלחות,, הדגמתי לו דרך הדוב שלו שגם לבש תחתונים, וגם דרך סיפור

27/01/2013 09:26 אני גמלתי את הבת שלי בדיוק בגיל שנתיים ושלושה חודשים,התחלתי כמה ימים לפני הגמילה.....     ו    nakash1000    

להקריא לה את הספר "סיר הסירים" ואחרי זה שמתי לה קלטת "בלי חיתולים" פעמיים ביום,ואז הסברתי לה שהיא כבר גדולה ויכולה לעשות פיפי וקקי באסלה כמו הילדים בקלטת,ושאלתי אותה אם היא רוצה לנסות גם .הורדתי לה יום אחד את הטיטול(זה היה ביוני)שמתי לה רק תחתונים והראתי לה את ההתלהבות מהתחתונים.כל חצי שעה לקחתי אותה לאסלה,לפעמים ישבתי לידה כ-5 דקות וכשראיתי שאין לה ,הייתי מקימה אותה.לפעמים חוק מרפי היה פועל והיא הייתה עושה פיפי בתחתונים דקה אחרי שקמה מהאסלה.לא נורא,ככה זה נמשך בערך שבוע,לאחר שבוע של פיפי בכל מקום וגם באסלה לפעמים ,היא כבר הייתה שולטת.עם קקי היה יותר קל ,כי קקי אין כל שעה.דרך אגב אחרי כל יומיים הייתי לוקחת אותה בתדיקות יותר נמוכה ולא כל חצי שעה,וגם עושה את זה בהתלהבות,כמו תחרות "מי יגיע ראשון לשירותים",אחרי חודש וחצי בערך גם הפסיק לברוח לה בלילה.בני עכשיו בן שנתיים וחודשיים,אני אחכה עד אחרי פסח (גם לא יהיו שטיחים בבית ויהיה יותר חם,)ואז אתחיל לגמול אותו באותה הדרך.
צריך הרבה סובלנות,כי זה לא נעים להחליף כל שעה בערך תחתונים אם בורח להם וגם כביסות בלי סוף.בגלל זה גם עשיתי את זה בקיץ שלובשים רק תחתונים,ולא גרביים וגם 2 שכבות של בגדים.מה שכן,לא הושבתי אותה על סיר או ישבנון,אלא ישר על אסלה(עם מקטין אסלה מרופד)כי לא רציתי לבלבל אותה.

שיהיה בהצלחה .
נ.ב-אם החלטת להוריד כבר את הטיטול ,לא מומלץ לחזור אחורה,כי זה סתם יבלבל אותו.

27/01/2013 09:55 גמילה     ו    enas1    

אני תמיד אוהבת לשמוע מה אחרים עושים,  תמיד יש מה ללמוד מהנסיונות של האחרים,  תודה על הרעיונות וגם על המאמץ,   רוצה רק לשאול אם לא יתנגד בהורדת החיתול בבוקר??
אגב גמילה בחורף יותר קלה כי הפוטרים סופגים את השתן ולא יורד  על הרצפה!!  זה חוסך ניקוי הרצפה והרמת כל השטיחים... ואת הכביסה מנקה  המכונה  בסוף היום (:

27/01/2013 10:25 תראי,הבת שלי אחרי שהלהבתי אותה כל כך מהתחתונים החדשים,אז היא ממש לא התנגדה.אם הבן שלך     ו    nakash1000    

מתנגד בכל תוקף להוריד את הטיטול,אז אולי הוא עדיין לא מוכן.תנסי בערך בעוד שבועיים.בנתיים תמשיכי עם הדובי ועם הסיפורים.הוא יהיה יותר מוכן בעוד זמן קצר.כל ילד שונה.למשל חברה שלי גמלה את הבן שלה רק בגיל 3 וחודשיים.הוא פשוט לא היה מוכן,והאמת שגם החברה שלי בעצמה לא יכלה להתמודד עם כל הפיפי והקקי,כי היא בדיוק ילדה את הילד השני.קנית כבר תחתונים?הראית לו?תנסי למצוא תחתונים עם דמות אהובה עליו.היום יש כל כך הרבה מבחר.יכול להיות שהוא יתלהב ולא ירצה להוריד את התחתונים.בזמנו קנית לבת שלי עם ברבי  והיא הייתה בעננים,וכל הזמן הייתה מרימה את הגופייה כדי לראות את התחתונים החדשים שלה.אם את מכירה את"בלי חיתולים"אז שם נתנו לילדים"פיפי פרס"אפשר לנסות את זה.כל פעם שיעשה באסלה,יקבל משהו קטן.זה יכול להיות אפילו טוש אחד צבעוני מחבילה של טושים וככה צריך לקבל את כל הצבעים כדי להרכיב בחזרה את החבילה.ואחרי שבוע תורידי את ה"פיפי פרס".ולא לשכוח לשבח ולא להראות אכזבה או כעס על שברח לו.תגידי לו שלא נורא ובפעם הבאה לאסלה.חשוב מאוד שגם את תהיי מוכנה,כי זה באמת לא קל.ביום הראשון והשני,זה עוד איכשהו,אבל אחרי שבורח להם במשך כמצה ימים,זה מתחיל לייאש,אבל אם מתחילים לא חוזרים אחורה.
בהצלחה ותעדכני.

27/01/2013 10:47 מה עם חיתולי הגמילה, האם הם מבלבלים או מומלצים?     ו    enas1    

את התחתונים קנינו ביחד עם דמויות של חיות ודרדסים, ובכל פעם שהוא משתין ומחליפים תחתונים , הוא הולך למגירה ובוחר את התחתון שהוא רוצה, מה לגבי חיתולי גמילה כמה הם מומלצים?? 

27/01/2013 14:19 אחרי 2 גמילות כושלות     ו    סולרפאל    

בגיל שנה ו-10 חודשים (בהמלצת המטפלת במשפחתון) ובגיל שנתיים,
יכולה להגיד שאני ממליצה לחכות עד שזה בא מהילד ובשיתוף פעולה מאד נרחב עם הגן/משפחתון.

28/01/2013 21:23 לדעתי לא מומלץ..-     ו    מיכל לב    

הר שהילד מפספס הוא צרך להרגיש את הרטיבות כדי להבן שזה לא נעים אז מה עשינו בזה??

29/01/2013 00:13 היי     ו    מיכל - עורכת האתר    

אני גמלתי את הבנות שלי בשנתיים וחצי בערך, עבר ממש בקלות. מה שכן, אני חושבת שכדאי קצת לדבר איתו לפני שמתחילים ממש את הגמילה. תנסי במשך שבוע-שבועיים לספר לו סיפורים על הנושא, לבקש ממנו שיאמר לך כאשר יש לו פיפי, להסביר לו את כל התמונה. אם תגמלי אותו ישר מבלי כל הכנה מוקדמת זה עלול להיות כרוך בהרבה פספוסים וזה בוודאי יסתכל אותו. חשוב מאוד לערב גם את הגננת בסיפור, חלק גדול מהיום הוא בגן וחשוב שהיא תתמוך בגמילה.

מצרפת לך כתבה על גמילה מחיתולים

http://www.tipa.co.il/articlePage.asp?articleId=176

29/01/2013 11:26 שלום אינס     ו    רינת פרדו בלינקו - יועצת שינה    

גיל שנתים הוא גיל נפלא לגמילה. חשוב לזכור שגמילה היא תהליך בו הילד לומד לשלוט בצורה מלאה בסוגרים שלו - להתאפק ולשחרר. בניגוד לדור שלנו ושל ההורים שלנו, ההמצאה הגאונית- חיתול חד פעמי, עוזרת להרבה הורים... לא צריך לכבס חיתולים כל הזמן, הילד נשאר יבש זמן רב יותר והחיתול נזרק. אבל , זה גם אומר שגיל הגמילה נדחה, לא בגלל שהילדים שלנו לא בשלים, אלא כי נוח לנו .
ולמה זה רלוונטי לגבי גמילה? כי כשלא ממש חייבים לגמול , דוחים ודוחים .
כגננת אני יכולה לומר לך שמעטים הילדים שלא נגמלים עד גיל 3 , אני תמיד ממליצה להורים להתחיל גמילה כשהם רואים את אחד הסימנים הבאים :
1.הילד מסמן או מראה סימנים של אי נוחות לפני שעושה פיפי או קקי בחיתול או אחרי שעשה פיפי/קקי בחיתול
2.הילד מבקש לעשות בסיר או מראה נכונות ובעיקר לא מתנגד לשבת בסיר או עם ישבנון
3.הילד קם בלילה יבש .
אז כמובן שיש הבדל מהותי בין גמילת יום ולילה, בעוד גמילת יום היא בשליטתו של הילד , גמילת לילה היא עניין פיזיולוגי.
כשמתחילים גמילה חשוב לזכור שהילד לא יודע איך זה מרגיש להיות רטוב מפיפי או מלוכלך מקקי , הוא לא יודע איך מרגישים כשמתאפקים כי מעולם לא היה צריך להיות מודע לתחושות שלו ולכן בדיוק כמו כל תהליך למידה של הילד (אכילה מכפית, ללמוד להתהפך, ללמוד לדבר) גם כאן צריכה להיות סביבה שמותאמת ומודעת למצב וג מערכת של תגמול חיובי.
אשמח לענות לכל שאלה נוספת
רינת פרדו בלינקו
גננת ויועצת שינה מוסמכת
הורים באור טבעי – ייעוץ שינה והדרכת הורים
http://www.facebook.com/rinatpardobelinco
טלפון: 077-4050988
אימייל: info@horimtv.com